پیش دبستان، دبستان و متوسطه دوره اول هوشمند فرشتگان ایران
 
 

درج مطلب

کامپیوتر من
روی میز کار آیکونی به صورت زیر وجود دارد:
 
 
 
روی آن دبل کلیک کنید تا پنجره آن باز شود:
به آیکون‏های شبیه به درایو می‏گویند. تعداد این درایوها و نام آن ممکن است در رایانه شما متفاوت باشد. شما می‏توانید نام آنها را تغییر دهید (به همان روشی که قبلا برای شما گفتیم.) روی یک درایو دبل کلیک کنید تا آن باز شود.
کپی برداری
برای کپی کردن یک پوشه و یا عکس یا هر چیز دیگر ابتدا آن را انتخاب کنید، سپس روی آن کلیک راست کنید و گزینه کپی (Copy) را انتخاب کنی
روش دیگر کپی کردن این است که بعد از انتخاب پوشه یا عکس مورد نظر کلیدهای کنترل (Ctrl) و سی (C) را از صفحه کلید با هم فشار دهید.
اکنون به آدرسی که می‏خواهید بروید و در محیط خالی صفحه کلیک راست کنید و گزینه پیست (Paste) را انتخاب کنید:
روش دیگر این است که کلیدهای کنترل (Ctrl) و وی (V) را از صفحه کلید با هم بزنید. حالا یک کپی از مورد انتخابی خود دارید. می‏توانید این کار را دوباره تکرار کنید تا کپی‏های بیشتری داشته باشید.
 
کات کردن
اگر بخواهید یک پوشه یا هر چیز دیگری را جابجا کنید یعنی از یک درایو به درایو دیگر ببرید، آن را انتخاب کنید و گزینه کات را بزنید:
یا کلیدهای کنترل (Ctrl) و ایکس (X) را با هم بزنید.
حالا به درایو مورد نظر بروید و عمل پیست کردن را مثل بالا انجام دهید. دقت کنید که در کات کردن تنها یک بار می‏توانید پیست کنید.
 
تفاوت کپی با کات
وقتی کپی می‏کنید، یک نمونه از مورد انتخابی را برمی‏دارید و در جای دیگر تکرار می‏کنید. ولی در کات کردن فقط آن موردی را که انتخاب کرده اید را جابجا می‏کنید.